Veľkonočné výlety karavanom

Milí priatelia, premýšľali ste už niekedy nad strávením veľkonočných sviatkov v zahraničí? Dnes Vám prinášam moje skúsenosti i skúsenosti mojich zákazníkov z Veľkonočných sviatkov v teplejších končinách. Na prelome marca a apríla sú dni oveľa dlhšie, ovzdušie teplejšie a turistov je ešte málo, no ponuka otvorených kempov dostatočne široká. Čo tak vyskúšať jarné Chorvátsko? Čítať viac »

Jesenné prázdniny v Chorvátsku 2017

Ako skoro každého výletu, ani tohtoročných „Dušičiek“ sme sa už pár týždňov nevedeli dočkať. Potrebovali sme vyraziť za hranice všedných dní už ako soľ.  Z Košíc sme vyrazili s karavanom už v piatok ráno v zložení: moja dcéra, náš nový pes Zagi a ja (nešli sme do školy ani do roboty:). Mali sme… Čítať viac »

Praha 2017

Rozlišujem dva druhy výletov karavanom, a to výlety v znamení objavovania nového, nepoznaného,  a potom tie „na istotu“, keď sa neomylne vraciame na miesta, kde nám už kedysi bolo dobre. Jedným z tohtoročných výletov z kategórie na istotu bol aj tento náš výlet do Prahy, kde sme boli už aj pred rokom a bolo nám tam nad očakávanie skvelo. Dlho… Čítať viac »

Horný Spiš alebo Vyhral som karavan na víkend

E-mail, ktorý nám ukázal iný pohľad na dovolenku, mi prišiel celkom nečakane. Keď som si prečítal „S Fiatom Rimor Europeo 5 vyrazí na cesty a víťazom súťaže „Vyhraj karavan na víkend“ sa stáva…nemohol som tomu uveriť.  Po telefonáte s p. Tománkom, že je to naozaj pravda, sa mohlo začať plánovanie pre nás nového druhu dobrodružstva. Určenie termínu, balenie a hor sa,… Čítať viac »

Maďarsko – Balaton

Po minuloročnej skvelej septembrovej skúsenosti s karavanovým výletom na Balatone sme sa už nevedeli dočkať tohoročného pokračovania počas septembrového predĺženého víkendu. Napriek tomu, že predpoveď počasia nebola práve najpriaznivejšia, v stredu večer sme letmo pobalili najdôležitejšie veci, vo štvrtok poobede som ich doslova nahádzal do karavanu, priamo s karavanom pozbieral deti zo školy a vyrazili sme. Nebrali sme takmer žiadne jedlo,… Čítať viac »

Elba

Pomaličky, v rytme letného hitu Despacito, uháňame  smerom ku škvrnke na mape vzdialenej asi 30km od pobrežia Talianska. Rozhodujeme sa pre Elbu len v predvečer odchodu. Myslím, že len dovolenka v autokaravane umožňuje do poslednej chvíle, ba dokonca aj počas jazdy, upravovať plány a meniť vysnívané destinácie.  Aj náznak upchatých diaľnic smerom do letovísk sa môže javiť ako pohoda, pri ktorej si… Čítať viac »

Švajčiarsko (preteky chrtov)

Musím povedať, že výlet, hoci krátky, sa veľmi vydaril a karavan sme odovzdávali so smútkom. Zostal nám však krásny sen, že si to určite zopakujeme. Karavan sa nám šoféroval veľmi pohodlne, výbava bola vynikajúca – ťažko si spomenúť, či nám niečo chýbalo. Snáď iba ten dlhší výlet 🙂 Cestovali sme traja dospelí – ja som spala na detskom lôžku a spala som… Čítať viac »

Nemecko – Legoland

Karavanom do Legolandu – „malé“ prekvapko pre deti  (4.5. – 9.5.2017) Malá, 9-ročná staviteľka lego-sveta a ešte vždy tak trocha hravý, 12-ročný mladý človek, zareagovali nespútanou radosťou! 4.máj 18:30 SEČ –zľahka zbalení opúšťame na pár dní Prešov a po priereze Slovenska a Moravy zaspávame pri Olomouci na odpočívadle pri spiacich kamiónoch a ďalších autách. 5.máj… Čítať viac »

Expedícia Balkán – Bosna a Hercegovina, Chorvátsko

Naše spoznávanie Južnej Európy začalo 25. apríla. Vyrážali sme z Košíc a rozhodli sme sa pre trasu Osijek-Visoko-Mostar-Metkovič-Omiš-Buško jazero – Sarajevo – Tuzla – Vinkovci – Osijek a späť Košice. V meste Visoko to už bolo o čosi… Čítať viac »